O nas | NaDiecie.pl

Kilka słów o nas

NaDiecie.pl to strona poświęcony żywieniu, zdrowemu stylowi życia oraz dietetyce, która została uruchomiona 1 stycznia 2017 roku. Na portalu wszystkie treści są bezpłatne i dostępne bez ograniczeń.

Drążymy tematy, które Was nurtują, prześwietlamy etykiety, porównujemy ilość kalorii, węglowodanów, tłuszczy na tylko z pozoru podobnych produktach. Treści NaDiecie.pl , które poszerzą Waszą wiedzę, ale też pokażą inne spojrzenie na dietę i zdrowy styl życia publikujemy dwa razy w tygodniu.

Trzy słowa, które najlepiej określają portal, to merytorycznie, rzeczowo i profesjonalnie, a główne trzy działy na stronie to:

  • Artykuły – drążymy interesujące tematy,
  • Talk-Show – przepytujemy gwiazdy i znane osobistości,
  • Podcast – odpowiadamy na najbardziej nurtujące Was pytania.

Łukasz Grass

Biegał od zawsze, z krótką przerwą na „wypasione” lata, na które przypadł początek jego telewizyjnej kariery, w czasie której spasł się do 103 kg. Jego wymówka, którą był brak czasu, skutecznie zrobiła z niego tatusia w kapciach, z piwem i hot-dogiem w ręku, mimo że od dzieciństwa kochał się w sporcie.

Kończył m.in. Akademię Wychowania Fizycznego, bo chciał być dziennikarzem sportowym. Ostatecznie zajął się polityką i sprawami społecznymi pracując m.in. w Radiu TOK FM, TVN24. Po latach zdecydował się rzucić media informacyjne. Pracował dla Discovery Channel, TVP1, a dziś jest redaktorem naczelnym Business Insider Polska.

6 lat temu brał udział w założeniu spółki Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, której jest prezesem. W ramach tej spółki działają dwa portale: AkademiaTriathlonu.pl i NaDiecie.pl.

W wolnym czasie amatorsko uprawia triathlon. Również z sukcesami, bo w kategorii wiekowej M35, z czasem 4h i 30 minut, dostał się na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Las Vegas (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu). Wciąż walczy o kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii (4 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu). Jako maniak dietetyczny na portalu NaDiecie.pl usłyszeć go możecie w Podcast’ach, w których dzieli się swoimi doświadczeniami.

Filip Szołowski

Pomysłodawca portal NaDiecie.pl. Odpowiada za całokształt strony, a ponadto prowadzi podcast „FAQ NaDiecie.pl”, w którym przepytuje osoby znające się na diecie i zdrowym odżywianiu.

Trener sportów wytrzymałościowych, a za młodu Reprezentant Polski i zdobywca 51 medali Mistrzostw Polski w triathlonie, duathlonie i aquathlonie. Jego największymi sukcesami są brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów. W trenerskiej karierze, jego podopieczni kwalifikowali się na Mistrzostwa Świata, zdobywali medale Mistrzostw Polski, a także przełamywali bariery, o których wcześniej by nawet nie pomyśleli. Wieży, że aktywność fizyczna, to jeden ze środków do osiągnięcia szczupłej sylwetki, ale bez odpowiedniego podejścia do odżywiania niewiele to pomoże.

Studiował na warszawskim AWF-ie na kierunku wychowanie fizyczne, a po skończonej karierze sportowej założył wspólnie z Marcinem Florkiem firmę Labosport Polska, która świadczy usługi trenerskie oraz organizuje imprezy sportowe.

Jędrzej Maćkowski

Kojarzony jako autor bloga Od Grubasa do Ultrasa. Gdy był młodym triathlonistą ważył 65 kg. W ciągu 7 lat od zaprzestania trenowania podwoił swoją wagę. W tym czasie testował na sobie bez opamiętania chyba wszystkie możliwe diety.

4 lata temu postanowił jednak do tematu podejść z głową i raz na zawsze zmienić swoje życie. Zaczął mocno przyglądać się temu co jada. Wrócił do sportu. Schudł prawie 55 kg! Ukończył wiele górskich ultramaratonów na dystansach od 50 do 150 km. Jeden z trzech pierwszych finisherów legendarnej edycji HardejSuki – najcięższego triathlonu na świecie. Zawodnik pierwszego polskiego Swimrun Teamu. Wiele osób mówi mu, że tym co robi, wychodzi daleko poza strefę komfortu. On jednak z wrodzoną sobie przekorą odpowiada, że właśnie do niej wraca. „Ważyć 127 kg! – To był prawdziwy koszmar!”

Jędrek pisze dla NaDiecie.pl w dziale „Artykuły” o swoich doświadczeniach w walce z kilogramami. Chodź nie jest dietetykiem, to jako ekspert od dietetycznych wpadek podpowie Wam, czego należy się całkowicie wystrzegać, na co zwracać większą uwagę, co wprowadzić do codziennego jadłospisu. Wszystko to przedstawi na swoim przykładzie. Cenne będzie też jego spojrzenie jako psychologa, na temat generalnej zmiany stylu życia. Wszystko w kontekście stawiania sobie ambitnych ale realnych celów.

W sporcie jak i w życiu wyznaje filozofię, bliską każdemu długodystansowcowi, czyli „Mierz daleko, nie bojąc się przeszkód, które masz pod nosem”.

Kamil Gapiński

W styczniu 2007 roku stanął przed lustrem i dostrzegł ze zdziwieniem, że zamiast jednego podbródka ma trzy. Chwilę potem, ta cholerna waga pokazała mu, że pierwszy raz w życiu przekroczył 90 kg (przy wzroście 180 cm).

Jako dziennikarz sportowy i były piłkarz-amator oraz miłośnik biegania, postanowił więc ruszyć tyłek. OD RAZU po ważeniu poszedł uprawiać jogging, a właściwie w tym przypadku „saping”. Pół godziny truchtu mało go nie wykończyło, ale zawziął się i kontynuował ćwiczenia. Przestał za to jeść kebaby, pizze oraz pić colę i alkohol. Efekt? W kwietniu był 13 kg lżejszy. Od tego czasu Kamil nie ważył nigdy więcej niż 80, zaś w trenowaniu rozmiłował się tak bardzo, że zaliczył już cztery maratony i kilkanaście połówek (biegowych, nie butelkowych!).

Dodatkowo jest triathlonistą-amatorem, który ukończył już 1/2 Ironmana, a w 2017 roku planuje zaliczyć pełen dystans. Między treningami szefuje działowi „inne sporty” na portalu weszło.com, a także komentuje mecze piłki ręcznej w telewizji Sportklub. No i oczywiście rozmawia z naszymi gwiazdami o tym, jak żyć zdrowo i kolorowo, co możecie zobaczyć w dziale Talk-Show.

Piotr Stanik

Ekspert ds. dietetyki w Labosport Polska specjalizujący się w indywidualnym planowaniu żywienia. Przygotowanie do obecnej profesji rozpoczął ponad 10 lat temu jako triathonista i duathlonista, który wywalczył  6 medali Mistrzostw Polski. Wiecznie szczupły :)

Aktualnie prowadzi prace naukowe z zakresu zdrowego odżywiania, fizjologii wysiłku oraz pomiaru składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej.

Ukończył studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku fizjoterapia, a także posiada uprawnienia Ministra Edukacji Narodowej z zakresu dietetyki i odchudzania oraz dietetyki sportowej. Piotrka usłyszycie w dziale Podcast, tam odpowiada na zadane przez Was pytania, które możecie zostawiać w komentarzach pod podcastami.

(c) 2017 NaDiecie.pl   |   wykonanie: sportsBRND.pl